El Yapımı Çilek Reçeli

95.00

Tarlada yetiştirilip toplanan tamamen %100 doğal çilekler ile sadece şeker ile kaynatılıp hiç bir katkı maddesi eklenmeyen mis gibi kokusu ve aroması ile özlediğiniz  lezzet.

Miktar
Karşılaştır

El Yapımı Çilek Reçeli Hazırlanışı

El yapımı çilek reçeli, evde yapılabilen lezzetli bir tarif olup, çileklerin önceden kaynatılıp ezilmesiyle hazırlanır. İlk olarak, çilekler temizlenir ve küçük parçalar haline getirilir. Daha sonra, çilekler bir tencerede kaynatılır ve sıvı azaltılıncaya kadar pişirilir. Çilekler ezilerek püre haline getirilir ve çilek püresi bir kaseye alınır. Kaseye şeker, jöle ve limon suyu eklenir ve iyice karıştırılır. Daha sonra, reçeliniz tencereye alınır ve yüksek ateşte kaynatılır. Kaynamaya başladıktan sonra, sıklıkla karıştırılır ve reçel kıvamına geldiğinde ocağın altı kapatılır. Soğumaya bırakılan reçel, son olarak sterilize edilmiş kavanozlara doldurulur ve kapatılır.

El Yapımı Çilek Reçeli

El yapımı çilek reçeli, çileklerin yüksek oranda bulunduğu lezzetli ve sağlıklı bir yiyecektir. Çilekler, C vitamini açısından zengindir ve ayrıca antioksidanlar içerir. Bu nedenle, çilek reçeli vücuttaki hücrelerin oksidatif hasarına karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Ayrıca, çilek reçeli kalp sağlığı için faydalıdır çünkü çilekler tansiyonu düşürür ve kan damarlarının esnekliğini artırır. Çilek reçeli ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve mide sağlığı için faydalıdır

Müşteri Yorumları
0
0 değerlendirme
5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bir müşteri yorumu yazın

Şunun için ilk deneyim paylaşan ol “El Yapımı Çilek Reçeli”

0

Yukarı

X